Sponsorlar

Dev Kanatlar: Kara Akbaba belgeseli uzun ve yorucu bir süreçti. İki yıllık yapım aşamasında farklı kişi, kurum ve kuruluşlar programa katkı sağladı. Belgeselin ulusal ölçekte bir çalışma olması, devletin farklı kurumlarının da katılımını sağladı. Kamu hizmeti yayıncısı olarak TRT'nin yanı sıra Orman Bakanlığı'na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü'nün işbirliği ile gerçekleştirilen belgeselde belediyelerin de büyük desteği sağlandı.

Aynı, maddi ve hizmet olarak belgesele katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara Türkiye Radyo Televizyon Kurumu olarak teşekkür ediyoruz.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Kızılcahamam'daki kulübelerin yapımı, araç, personel ve diğer lojistik konusunda çekimler boyunca TRT ekibine destek sağladı.

Orman Genel Müdürlüğü
Çetin kış koşullarında karla kaplı orman yollarının iş makineleri ile açılmasının yanı sıra, orman yolu ıslahı, konaklama, araç, haberleşme, personel konularında destek sağladı. Ayrıca havadan çekimlerin yapılması için helikopter tahsis etti.

Türk Hava Kurumu
Belgeselin hava çekimlerinin gerçekleştirilmesi için uçuş ekibi ile birlikte bir microlight adlı hava aracını Dev Kanatlar'a tahsis etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Belgesellerin 13 Kasım 2006 tarihinde Kültür ve Sanat Sarayı'ndaki (Opera) gala gösterimini, kokteyl ve belgeselin fotoğraf sergisinin sponsorluğunu üstlendi.

Kızılcahamam Belediyesi
Ekibin konaklamasına katkı sağladı ve Dev Kanatlar fotoğraf sergisinin 16-22 Kasım 2006 tarihleri arasında açılacak serginin sponsorluğunu üstlendi.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
Belgesellerin 18 Kasım 2006 tarihinde Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki gala gösterimini ve belgeselin fotoğraf sergisine salon tahsisini üstlendi.

Tepe Home
Kızılcahamam'da çekimler için kullanılan prefabrik kulübenin tasarım, yapım ve araziye monte maliyetini üstlendi.

Knauf
18-25 Kasım 2006 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sergilenecek olan Dev Kanatlar fotoğraf sergisinin sponsorluğunu üstlendi.

Türk Hava Yolları
23. Menigoute Ornitoloji Filmleri Festivali'ne 2 kişinin katılımı için Türkiye-Fransa arası uçakla ulaşım desteği sağlandı.

Aselsan
Çekimlerde kullanılmak üzere gece görüş kamerası ve dürbününü Dev Kanatlar ekibine tahsis etti.

Alpinist
Dev Kanatlar ekibinin arazide kullandığı bazı giyisi ve araç gereci temin etti.

Patalya Thermal Resort
Belgesellerin 16 Kasım 2006 tarihinde otelin konferans salonundaki gala gösterimini ve kokteylin sponsorluğunu üstlendi.

Eskar
Beslenme sahnelerinde kullanılmak üzere et teminini sağladı.

Dorcoteks
Fujinon marka tele zoom objektifi (42 x) bir ay süreyle çekim ekibine tahsis etti.

Radsan
Kızılcahamam'da dört ayrı noktada yaptırılan çekim kulübelerinin paratoner sistemlerinin temini ve kurulumunu sağladı.

  Doğa Spor (Rifat Sivaslı)
Dev Kanatlar ekibinin arazide kullandığı bazı giyisileri temin etti.

  Yeşil Ayı
Dev Kanatlar ekibinin arazide kullandığı bazı giyisileri ve araç-gereci temin etti.